2012 - 2014 ödülleri

 TÜRKİYE PREFABRİK BİRLİĞİ

2012-2014 DÖNEMİ “ALTIN KİRİŞ ÖDÜLLERİ"

SAHİPLERİ BELLİ OLDU

 

Türkiye Prefabrik Birliği tarafından, Beton Prefabrikasyon Teknolojisini tanıtmak ve gelişimini sağlamak amacıyla, 1987 yılından beri verilmekte olan Altın Kiriş Ödülleri’nin, 2012-2014 dönemi sahipleri belli oldu.

24 Mart 2016 tarihinde toplanarak önerilen adayları değerlendiren TPB Ödül Seçici Kurulu’nun kararlarına göre: 

 

Başarılı Bilimsel Çalışma ve/veya Yayın Ödülü;

 

Başarılı Bilimsel Çalışma ve /veya Yayın Ödülü “Beton Esaslı Prefabrike İlköğretim Binalarında Isıtma enerjisine Bağlı Enerji Kazanımı, Çevre Kirliliği ve Isıtma Ekonomisi Kriterlerinin Değerlendirilmesi" adlı doktora tezi nedeniyle Öğ. Gör. Dr. Caner Göçer’e ve Beton Prefabrikasyon Dergisi'nin Temmuz 2012 (103) ve Nisan 2014 (110) sayısında yayımlanan makaleleri ile ülke teknik kamuoyunun donatı çeliklerindeki kalite problemleri konusuna dikkat çekmesi nedeniyle Hakan Ataköy’e verildi. 
 

 

Başarılı Yapıt Ödülü;

 

 
Bu dalda:
 

Doğru hazırladığı mimari projesi ile prefabrikasyon teknolojisini kullanarak ING Bank Kahramanmaraş IT ve Operasyon Merkezi binasının nitelikli  bir mimari ile kısa sürede bitirilebilmesine olanak sağlaması nedeniyle HAS Mimarlık Ltd. Şti.,

 

 
ile
Türkiye'de ilk olarak cad/cam metodu ile proje ve üretimi yapılan çift duvar sistemi uygulaması ve bu sistem ile deprem sonrasında hızlı bir şekilde oluşturulmuş çok katlı Edremit Konutları projesi nedeniyle Ete İnş. San. Tic. Ltd. Şti. ödüle layık bulundu.

 

 

Başarılı Çevre Ödülü; 

 

2013 yılında Kentsel dönüşümle ortaya çıkan inşaat ve yıkıntı atıklarının değerlendirilmesi adına başlattığı proje ile geri kazanılan agregaları prefabrik elemanların üretimine farklı oranda ikame ederek değerlendirmesi sebebiyle İSTON - İstanbul Beton Elemanları ve Hazır Beton Fabrikaları Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ne verilmiştir. 

 

 

Başarılı Hizmet Ödülü; 

 

“Prefabrikasyon sektörünün gelişmesi için yaptıkları  hizmetler ve katkıları nedeniyle bu daldaki ödül,  merhum Mahir BAYKAM’a, merhum Peyami R. ÇELİK’e ve merhum Zeki KARAHAN’a verildi. 

Ödüller, Türkiye Prefabrik Birliği tarafından 17 Mayıs 2016 tarihinde İstanbul’da yapılan 14. Prefabrikasyon Sempozyumu’nda sahiplerine verildi.

Sırasıyla Caner Göçer, Hakan Ataköy, HAS Mimarlık’dan Ayşe Erktin, Mahmut Turhan, TPB Başkanı Günkut Barka, merhum Peyami R. Çelik adına Fuat Çelik, merhum Zeki Karahan adına Oğuzhan Karahan, ETE İnşaat’dan Ebuzer Ete, merhum Mahir Baykam adına Berkan Baykam ve İSTON Genel Md. Yrd. Veysel Karani Pakdemir

 

  

 

Farabi Sokak.No:39 / 10 06690 Kavaklıdere / ANKARA • Telefon: 0 312 467 61 95 • Faks: 0 312 467 62 95 • E-posta: info@prefab.org.tr
Yapı Elemanları
Boşluklu Döşeme
Karayolu Elemanları
Demiryolu Elemanları
Boru Menfez Kanalet Arıtma
Çevre Düzeni Elemanları
Elektrifikasyon
Tarımsal Elemanlar